Jeste li već upoznati sa “gotovo belom” – novim trendom u unutrašnjem uređenju?

Čista bela boja je najčešći izbor u enterijeru, jer se lako kombinuje sa drugim nijansama i nameštajem. Pošto odbija svetlost, vizuelno povećava prostor i daje osećaj čistoće i svetlosti. Ipak, klasična bela boja može delovati hladno i sterilno u prostoru. Tokom sunčanih dana, svetlost koja se odbija od zidova može postati prejaka i zaslepljujuća.. Gotovo bela ili bela sa podtonom, koja je novi trend u unutrašnjem uređenju i ka kojoj sve češće posežu arhitekti i unutrašnji dizajneri, između ostalog je i za ovaj problem odlično rešenje.

Bele nijanse su veoma svestrane, jer nam mogu služiti kao dugoročna podloga za promenljive stilove i boje naše opreme. Takođe, optički povećavaju prostor, jer reflektuju prirodnu svetlost i lepo se uklapaju u moderne, izčišćene domove kao i u rustikalne i seoske ambijente. Gotovo bele nijanse sa svojim blagim nijansama na suptilan način prilagođavaju se vašem jedinstvenom ukusu, dajući tako vašem domu poseban karakter.

U JUB-u su gotovo bele nijanse podelili na toplije (pamuk, alabaster, jasmin), hladnije (ledena, boja soli ili kefir), neutralne (čipka, biser, tofu) i roze (rikota, puder, basmati). Reč je o blagim nijansama bele boje, koje imaju brojne prednosti u odnosu na svoju nepigmentiranu sestru.

Dodati pigmenti različito reaguju sa predmetima u svojoj neposrednoj okolini i bojom sunčeve svetlosti. Boja će apsorbovati i reflektovati različite talasne dužine i tako se menjati u zavisnosti od vremena, doba dana, godišnjeg doba, pa čak i u zavisnosti od predmeta u svojoj blizini. Na taj način će stvoriti prirodniji, topliji i domaći osećaj, s druge strane će doprineti regulaciji vašeg biološkog ritma.

Okrasna dekoracija skoraj belih odtenkov
Jedna nijansa se menja u zavisnosti od svetlosti i stvara bogatu monohromatsku paletu i veći osećaj volumena.

Čak i ako istu boju koristimo u celom domu, neće delovati dvodimenzionalno, jer će se u skladu sa protokom svetlosti u prostor menjati njena boja. Tako će izgledati kao da smo okruženi bogatom monohromatskom paletom, a ne samo jednom bojom.

Topli minimalizam

Jedan od dominantnih trendova u oblasti unutrašnjeg uređenja, koji uključuje i gotovo bele tonove, je topli, održivi minimalizam sa elementima mediteranskog, skandinavskog i japanskog dizajna. Sva tri stila imaju zajedničko to da jednostavnim intervencijama u prostoru stvaraju prostor za spor i svestran život; malo utočište koje nas ispunjava pozitivnom energijom.

Spalnica v skoraj belih odtenkih
Japandi je trenutno jedan od dominantnih stilova unutrašnjeg uređenja, jer svojim blagim teksturama, igrom senki i refleksija, kao i sa malo nameštaja i boja, unosi dinamiku i toplinu u prostor.

U prvi plan dolaze prirodni materijali – drvo, kamen, metal, staklo, tekstil, kreč, glina i keramika – i njihove različite površinske obrade, koje se kreću od grubih (štokani kamen, četkano drvo, grubi malteri) do sjajnih (metal, polirani kamen, glazirana keramika). Prirodni materijali dopunjuju se neutralnim bojama nameštaja, kućnog tekstila i zidova.

 

Ako želite i vi u svoj dom uvesti jedan od trendova toplog minimalizma, tradicionalnu belu boju zamenite jednom od njenih nepigmentiranih sestara. Izborom gotovo belih tonova zidne boje unećete u prostor dodatnu mekoću i dubinu, isticaćete arhitektonske elemente ili uravnotežiti stil nameštaja. Prilikom izbora podtona neka vas vodi vaš ukus, a ako ste u dilemi, zatražite savet od stručnjaka u JUB-ovim JUMIX mešalnicama

blop

Slični sadržaji